60. koncert, klub AMFORA (2.10.2003) klub AMFORA, Hobby Centrum 4, Pujmanové 874, Praha 4, www.volny.cz/hobbycentrum Hezké prostředí, bohužel přišlo málo diváků. Příště musíme vzít reklamu do svých rukou.

59. koncert, kostel sv. Václava, Praha (27.9.2003) Benefiční festival na záchranu varhan Svatováclavské slavnosti, kostel sv. Václava, náměstí Svatopluka Čecha, Praha 10, bližší informace nebo též www.praha10.cz/slavnosti. Festival jsme si celkem užili téměř celá kapela, neboť sestry Dobrovolné v rámci slavností před kostelem obsluhovali přístroj na kávu a jiné pochutiny a Honza si zase bez přípravy vyzkoušel bubnový doprovod k zhudebněným básničkám Markéty Hrubínové, která vystupovala před námi (viz fotografie).

58. koncert, klub GURU (26.9.2003) klub GURU, Rokycanova 29, Praha 3, www.guruclub.wz.cz, předkapela TRSALINDA předvedla svou novou píseň, nazvanou stejně jako klub, ve kterém měla premiéru píseň "Guru".

            Rádio PROGLAS (4.7.2003) rozhovor s kapelou (Milan Tesař) + pouštěly se písničky z  cédéčka Missa. Rozhovor si můžete poslechnout zde.

57. koncert, KC Novodvorská (5.6.2003) KC Novodvorská, Novodvorská 151, Praha 4 http://www.volny.cz/kcn/ Hráli jsme ve velkém sálu, v příjemném prostředí. V rámci koncertu vystoupili speciální hosté s literární vložkou. Moderátorem večera byl sám Neo.

56. koncert, klub ALMA (17.5.2003) klub ALMA, Na Hutích 9, Praha 6 - Dejvice http://www.almarest.cz/ - Koncert pro všechny naše blízké přátele. Tento nově otevřený a proto zatím poměrně neznámý, ale útulný a vybavený klub navštívili většinou naši známí a členové fanklubu, kteří o akci věděli. Přestože jsme předtím vylepili pár plakátků a snažili se o maximální informovanost okolí "kulaťáku". Atmosféra ovšem byla příjemná a písničky rychle plynuly jedna za druhou. Doufáme, že příště se na nás přijde podívat víc lidí, na Novodvorské je to zejména kvůli nájemnému velmi potřeba.:o)

55. koncert, Kafárna na kus řeči (10.4.2003) Kafárna na kus řeči, Bezručovy Sady 1, Praha 2 - http://sweb.cz/kafarna/ - Děkujeme za podporu. Koncert se vydařil, zejména také díky výborné atmosféře. Na koncertě se setkalo několik skupin, které nám fandily. Fotografie tentokrát nebudou, ale doufáme, že je zde doplníme poté, co budeme hrát v Kafárně znovu, podaří-li se.

54. koncert, klub GURU (20.3.2003) klub GURU Rokycanova 29, Praha 3 - http://guruclub.wz.cz/ - Atmoféru nastartovalo už vystoupení Trsalindy v podání Honzy a Františka. Moderátorkou večera byla Lenka. Druhá flétnistka Maruška dorazila později, ale na koncertě si také zahrála. Kontrabasista Pavel hrál moc pěkně (vše se poctivě naučil) a je to velký sympaťák. Kamarád Zdislav sehnal foťák, takže brzy budou i fotografie. Zvukař i osvětlovač si koncert také užili. Publikum bylo výborné! Děkujeme za účast a za výdrž (koncert trval do půl dvanácté).

53. koncert, VIKADLO (14.2.2003) Vinohradské kavárenské divadlo – VIKADLO, Vinohradská třída 69, Praha 2. Koncert se konal na sv. Valentýna. Z vystoupení ve Vikadle si však spíše než radost z hraní odnášíme dojem, že majiteli divadla šlo více než o kvalitní produkci o co největší množství diváků a z toho plynoucích peněz. Škoda. Na koncert se přišli podívat i rodiče Dity. Tancem ho oživily Lenka a Maruška, na konci se k nim přidal i František. Škoda, že se koncertu nemohl zúčastnit náš druhý kytarista Johnny, který byl toho času na horách.

52. koncert, Pelhřimov (14.12.2002) Pelhřimov, koncert se konal v místním kulturním domě. Z tohoto koncertu budeme mít videozáznam.

51. koncert, DAHAB (28.11.2002) DAHAB, koncert se konal v příjemném prostředí orientální kavárny DAHAB v rámci Literárně-hudebního večera, který uváděla M.Bittnerová.  

 

50. koncert, Habrovka (16.11.2002) Habrovka, koncert se konal v prostorách kulturního sálu na Habrovce u farnosti sv. Františka z Assissi. Ocenili jsme mladé publikum.

 

49. koncert, KC Novodvorská (5.11.2002) KC Novodvorská, na tomto místě vystupujeme rádi. Pokřtili jsme tady naše první CD a můžeme s radostí oznámit, že se nám opět podařilo naplnit celý sál. 

 

48. koncert, Brno (6.10.2002) Brno, Dělnický dům Židenice. Závěrečný koncert našeho pobytu v Brně byl asi nejpovedenější.

 

47. koncert, Brno (5.10.2002) Brno, Pivovar Řečkovice

46. koncert, Brno (4.10.2002) Brno, KD Rubín - koncertní šňůra po Brně na pozvání J. Suchého z klubu Křesťanských demokratů. Z Jarka se během pobytu stal náš velký kamarád.

45. koncert, kostel sv. Mikuláše, Praha (28.9.2002) kostel sv. Mikuláše ve Vršovicích, Vršovické náměstí, Oslava 100. výročí povýšení Vršovic na město.

44. koncert, Prusiny u Plzně (21.9.2002) Festival Prkule, Prusiny u Plzně. Vystupovali jsme nakonec až po desáté hodině večer po chorálech, ale publikum vydrželo až asi do půl jedné v noci, kdy jsme koncert zakončili. Poté jsme si ani my nenechali ujít neobvyklou prohlídku místního Nebílovského zámku a to od půl druhé až do čtyř do rána.

 

43. koncert, Kubánské nám., Praha (21.9.2002) Festival Vršovický koláč, Kubánské náměstí, Praha10. Jako téměř už každoročně jsme vystupovali na akci Prahy 10. Bohužel jsme stihli zazpívat jen asi 5 písniček, protože se prodloužilo zvučení pódia. Poté jsme si ale pochutnali na jednom z výherních koláčů, kterým nás podělil náš kamarád Vojta.

42. koncert, Třeboradice u Prahy (7.9.2002) Folkování pod komínem, Třeboradice u Prahy, folkový festival, pořádaný webovým serverem Folktime.cz. Dopoledne přišlo bohužel méně lidí, festival se začal zaplňovat až "po obědě", ale přesto se nám hrálo dobře. Diváci byli vstřícní a tleskali nám.

41. koncert, Nový Jičín (6.7.2002) Nový Jičín, areál Skalky, KRYLONOCE hudební festival na počest Karla Kryla. Hráli jsme jako poslední kapela ve 2:00 hodiny ráno. Příjemný festival plný známých a kvalitních účinkujících jsme považovali za vrchol naší letošní školní sezóny. Fotografií asi moc mít nebudeme, ale co vyjde, to zveřejníme. Další fotografie můžete nalézt na adresách:  http://www.meks.novy-jicin.cz/krylonoce.htm, http://www.novy-jicin.cz/njnew/ 

40. koncert, Libčice nad Vltavou (9.6.2002) Libčice nad Vltavou, festival TICHÝ HLAS PRO SVATOU ZEMI – farní zahrada a katolický kostel. Od 15:00 h začala v kostele bohoslužba za pokoj nad Svatou zemí, kterou vedl P. Tomáš Halík a P. Daniel Herman. Od 16:30 h začal v kostele koncert vystoupením Vladimíra Merty & Jany Levitové – židovské písně, na farní zahradě pak zahrál Petr Maria Lutka – křesťanské písně, Marie Kubátová – písně trpících národů, Dagmar Andrtová – Voňková. Missa byla na pořadí jako poslední. Zbylo sice málo diváků, ale kdo vydržel, odnesl si hezký zážitek. Pódium na farní zahradě bylo nádherně nasvíceno a diváci v lavicích obdrželi na zahřátí od pořadatelů svíčky. Koncert si s námi na klávesy zahrál Aleš. Nepršelo a případná zima se dala zahnat přímo u ohně nebo horkou kávou či čajem. Těšíme se na další ročník. J

39. koncert, loděnice u Trojského zámku (8.6.2002) loděnice u Trojského zámku. Počasí nám přálo tak z půlky, nepršelo, ale na nebi se výhružně honily mraky. Publikum sice mírně hlučelo, ale za to se aktivně podílelo na skladbě koncertu. Písničky Anděl jsme se nakonec dočkali a někteří i tančili. Po koncertě nás čekala večeře a někteří si ještě zahráli ping-pong. Po našem koncertu vystoupily ještě další dvě rockovější kapely, takže se hrálo a zpívalo až pozdě do noci.

38. koncert, klub Klamovka (7.6.2002) klub Klamovka, Praha 5, Podbělohorská 3/154 (tram 4,7,9,10 z Anděla, zastávka Klamovka). Slavily se Honzovy narozeniny. Před plánovanou přestávkou odešli nečekaně z pódia všichni z kapely bez jediného slova. Honza chvíli tápal, co se to děje za vzpouru, a pak rezignovaně usedl na židli a čekal. Setmělo se a ozvala se nahrávka zpívání a recitování jeho samotného, když mu bylo 2,5 roku. Tereza zároveň zajistila dort s vlaječkami a nápisem MISSA a tak si po koncertě dala kapela do nosu.

37. koncert, Malé Nosticovo divadlo (24.4.2002) Malé Nosticovo divadlo, Nosticova 634, Praha 1, spojení: tram 12, 22, 23 (stanice Helichova) ulicí Helichovou do Nosticovy č. 2 (v areálu pražského Tyršova domu).

36. koncert, klub Mlejn (1.6.2002) klub Mlejn, Kovářova 1575, Praha 13 – Stodůlky (spojení: od metra B-Luka nebo busem 174 z Hradčanské). Festival 4. Mlejnská zahrada. Vystoupili jsme před 19:00 h. Zahrada za Mlejnem byla krásně zelená a sluníčka bylo po málu, což kapelám určitě vyhovovalo, diváci seděli na trávě. Když se k večeru zvedl silnější vítr a začala být zima, byla tu možnost ohřát se u ohně. Vystoupilo mnoho nových a nadějných skupin jako Hluboké nedorozumění, Buldogg bluegrass, Humbuk, ale i jednotlivci Petr Sedláček, Martina Trchová, Jiří Řehulka, Franta Vlček… Kromě toho byl na programu středověký souboj, výuka tanců, oheň s opékáním buřtů, občerstvení. S námi se poprvé představila naše nová členka Klára Pergelová – na klávesy, i když její doménou je viola. Škoda, že se nesešlo více diváků, byla to příjemná, hezky připravená akce.

35. koncert, klub Na dně (24.4.2002) klub „Na dně“, O.S.Kamínek, Modletická 1401, Praha 11. Klub jsme byli v pondělí obhlédnout. Jedná se o příjemné a široké prostory čajovny (s příjemnými lidmi, kteří se o klub starají) a s různými zákoutími, barem a polštářky na koberci, takže se domníváme, že vám ho směle můžeme doporučit k návštěvě. Přes příjemné prostory se nejdříve nedařilo navázat kontakt s publikem. Kapela byla nervózní a tak byla první půlka koncertu plná spadaných not a občasných chyb. Až v druhé půlce jsme se odrazili ode dna a pak už kapelu publikum vzalo na milost a tleskalo a zpívalo pospolu. Děkujeme a nashledanou.

34. koncert, kulturní centrum Novodvorská (12.4.2002) kulturní centrum Novodvorská, Novodvorská 151, Praha 4 – Lhotka, spojení: „M“ Kačerov – bus č. 106,170,196,203, „M“ Smíchovské nádraží – bus č. 196,198,199 zastávka Sídliště Novodvorská. Koncert byl uspořádán k výročí nedožitých 58 let Karla Kryla a bylo na něm pokřtěno naše první CD. Milými kmotry nám byla Marlen Krylová, Dr. Martin Štupmf a album pokřtil a naší další činnosti požehral P. Pavel Kuneš. Na křest přišlo kolem 130 diváků a kromě výše uvedených osobností jsme uvítali i očekávaného zahraničního hosta – známého hudebníka a bubeníka Bobo Jonese. Ten pak za doprovodu celé kapely zazpíval kromě Kapek vody i černošský spirituál. Paní Marlen od kapely dostala lilie a byla jí věnována stejnojmenná píseň. Díky za podporu a vaši účast.

33. koncert, Malé Nosticovo divadlo (13.3.2002) Malé Nosticovo divadlo, Praha 1, Nosticova 634, spojení: tram 12,22,23 (stanice Helichova) ulicí Helichovou do Nosticovy č. 2 (v areálu Tyršova domu). Jedná se o náhradní prostory klubu Malaché. Podrobnosti si můžete přečíst tady. Koncert probíhal oproti Klamovce v uměřeném duchu. Žádné výstřednosti, klidné a pohodové hraní. Ve druhé půlce recitoval Honza a Tereza Krylovy verše, dokonce se zpívaly Krylovy texty na známé melodie, tak jak je autor původně napsal. Kapela využila možností různého osvětlení, takže na ně svítilo tu růžové, tu modré, tu přímé, tu tlumené světlo reflektorů. Vzhledem k nepřítomnosti reklamy v PISce se koncertu zúčastnilo ponejvíce nám známé, vytrvalé publikum a naši příbuzní. Odměnou jim bude živá nahrávka písně „Děkuji“ z koncertu, ktrá by se měla objevit na cédéčku jako bonus.

32. koncert, klub Klamovka (8.3.2002) klub Klamovka, Podbělohorská 3/154, Praha 5, naše tradiční klubová scéna. Byla jsem zvědavá, co nového na nás kapela chystá, neboť jsem pojala blíže neidentifikovatelné podezření, že se něco chystá, když si ode mě jeden z členů kapely před koncertem půjčoval náušnice. To se potvrdilo, když namísto obvyklého složení kapely vystoupily na pódiu samé dívky (zejména mě zaujaly dvě – Jarůška a Aleška J a zručně zahrály prvních šest písniček. Byly to texty věnované ženám, neboť 8. března, jak si někteří možná ještě pamatujeme, se slavil nechvalně proslulý MDŽ, který měl nahradit dříve slavený Den matek. Poté kapela přišla v obvyklém složení a koncert pokračoval dle plánu. Po koncertě se šlo na večeři a já dostala k svému překvapení kytku – k MDŽ :-)

31. koncert, klub v Jelení (20.2.2002) koncert v klubu v Jelení, Jelení 15, Praha 1. Spojení: tram 22,23 – zastávka Brusnice (třetí zastávka z metra Malostranská ve směru Pražský hrad). V tomto malém, ale útulném klubu jsme si vybrali největší ze tří možných místností ke hraní a po náležité výzdobě (kam jste se koukli, samej jelen) se o půl osmé začalo hrát. Náš plánovaný maskot – kamarád Petr Jelen se bohužel nedostavil, tak ho muselo nahradit mýdlo s jelenem. A pak už koncert zahájila úvodní píseň jarmareční s plakátkem, která sice zakrývala muzikanty a sama téměř tonula ve tmě (osvětlení bylo intimní), ale naladila publikum na písně, které ještě přijdou. Kromě tradičních úryvků básní a akronymů K. Kryla jsme ještě zpětně vyslechli netradiční vánoční projev našeho pana prezidenta s neveselými vyhlídkami do budoucnosti (byli jsme jen kousek od Hradu) a v 20:02 h jsme se dozvěděli, co je to „časový palindrom“ (kdo to nevíte?). Po přestávce politické songy vystřídaly veselejší a známější písně. Koncert byl proti vůli posluchačů ukončen „již“ po hodině a půl, protože se kapela pak vydala fandit našim hokejistům v Salt Lake City. Škoda, že tentokrát jsme příjemný večer nemohli ukončit toužebně očekávanou (hlavně kapelníkem) oslavou českého vítězství.