Písně a obsah vystoupení

 

Vystoupení jsou komponována z písní, básní, aktuálních glos a vtípků. Občas je doplní nějaké to překvapení, v poslední době promítáme naše krátké filmy a během koncertu tématické obrázky na pozadí jeviště.  V programu se často kromě notoricky známých a zlidovělých "pecek" objeví i méně známé autorovy songy. Celá tato struktura umožňuje uceleněji nést Krylův odkaz. Folkové vícenástrojové provedení pak přibližuje jeho dílo i těm, kteří se s jeho tvorbou dosud nesetkali. 

 

Více než o popularitu nám jde o sdělení.

 

Uvádíme básně inspirované dílem K. Kryla, literární vložky, hudební díla v rámci předkapel, dramatická ztvárnění písní, tématické krátké filmy apod. Písně pro nástroje žánrově upravuje a dramaturgii vystoupení má na starosti náš Jeník kapelník. :) 

 

Hrajeme například:

* Karavana mraků *  31. kolej * Vůně * Divný kníže * Habet * Omezená suverenita * Lásko! * Děkuji * Pták Noh * Anděl * Dallas * Zpívání pro Miss Blanche * Pieta * Azbuk * Srdce a kříž * Vasil * Lilie * Blátivá stráň * Tragégie s agentem * Morituri te salutant * Rakovina * Jidáš * Maškary * Pušky a děla * Z ohlasu písní ruských * Zkouška dospělosti * Monology * Gloria * Ostrov pokladů * Král a klaun * Hlas * Gulášová polívka * Veličenstvo kat * Plaváček * Nevidomá dívka * Hle, jak se perou * Znamení doby * Bílá hora * Dívka havířka * Ve jménu humanity! * Bratři * Bratříčku, zavírej vrátka * Smečka * Píseň neznámého vojína * Salome * Žalm 71. * Vánoční * Demokracie * Marat ve vaně * Od Čadce k Dunaju * Platýs * Ruka je most * Sametové jaro * a další...

Kryl 

FOTO © IVANMALY.CZ

Texty písní najdete ve sbornících:

 

  • PÍSNĚ KARLA KRYLA OD A DO Z / HITBOX
  • KAREL KRYL: básně / spisy II / TORST
  • KAREL KRYL: Znamení doby / Květy Poezie Svazek 198 / Mladá Fronta
  • KAREL KRYL: Texty písní / spisy I / TORST