• Ve středu 17. dubna 2024 jsme natočili vzpomínkový pořad Stvořil Bůh ratolest pro TV Noe. Záznam pořadu si můžete pustit zde.

Logo TV Noe

 • Milí přátelé, v sobotu 13. dubna 2024 od 20:05 hodin bude na Českém rozhlase Plus rozhovor s kapelníkem Honzou Tomsou. Rozhovor bude o písních Karla Kryla, kapele a vyhlídkách do budoucna.. Repríza pořadu proběhne v neděli 14. dubna od 11:05 hodin. 

  repríza: neděle 14. dubna 11:05

Odkaz na stránky ČRo Plus


 • Missa točí videoklip!

  Milí příznivci kapely, 

  po velkých přípravách a mnohém úsilí připravujeme hromadnou scénu ze setkání fanatiků sekty. Herecké umění netřeba. Pokud vás to oslovuje, vezměte s sebou bílou košili a budete vřele vítáni. :) 
  Natáčí se v pátek 3. června ve večerních hodinách v Praze Vršovicích. Podrobnosti zájemcům upřesníme: jenik.tomsa@seznam.cz,
  tel.: 604 159 324.
  Přijďte se podívat do sálu kostela sv. Václava, ochutnat připravené občerstvení, pobavit se s přáteli a zahrát si.

  Moc se na vás těšíme a děkujeme za vaši pomoc. 
  Honza, kapelník ❤️

 • V sobotu 21. srpna 2021 nás čeká po dlouuuuhé době zase živý koncert. Už se nemůžeme dočkat. V 17 hodin zahrajeme na náměstí v Liberci koncert písní Karla Kryla a připomeneme si události ze srpna 1968. Vstupné je zdarma, už se na vás moc těšíme. 

 • Kapelník Honza Tomsa v neděli 24. února 2019 od 19:30 doprovodil spolu se smíšeným pěveckým sborem Gaudium Praha písní "Bratříčku" slavnostní předání cen Rytířům a dámám české kultury na mezinárodním festivalu proti totalitě MENE TEKEL ve Vinohradském divadle. Jedním z oceněných byl právě Karel Kryl. Cenu za Karla převzal jeho mladší bratr Jan. 

 

 • Missa již zítra živě na Václavském náměstí! Ve středu 16. ledna ve 14:30 hodin, v den a čas Palachova činu. Vzpomínku na Jana Palacha spojenou s modlitbou za trpící pro pravdu provodí písněmi Karla Kryla. Přímý přenos lze sledovat na ČT24 od 14:30 hodin. Další fotografie zde.

Plakát k Vzpomínce na Jana Palacha na Václavském náměstí  

 • Je nám ctí v komorní sestavě, ale o to s větším nasazením, zahrát u příležitosti vzpomínky na 17. listopad v Kolíně! Kdy: v sobotu 17. listopadu 2018 od 18 hodin. Na vzpomínkové pietě promluví starosta Vít Rakušan a farář Ján Halama. Státní hymnu zazpívá sopranistka Jana Veberová a po ní zahraje Missa pásmo písní Karla Kryla. Těšíme se! :) 

Program akce v Kolíně

 • Děkujeme za úžasnou atmosféru na koncertě v Městské knihovně 24.10.2018. Moc si toho vážíme! :) Pár fotografií přinášíme od Emanuela Vejnara - www.vejnar.com: 

Missa01 Mirek Kovářík Missa

 • Rádi bychom Vás pozvali na nejbližší koncert v Kutné Hoře - V pondělí 20. srpna 2018 si koncertem na Kapli Božího těla v Kutné Hoře připomeneme 50let od zahájení srpnové okupace Československa. Okupace začala v noci z 20. srpna na 21. srpna 1968, kdy armády pěti zemí Varšavské smlouvy překročily hranice ČSSR. Koncert na Kapli Božího těla začne 20. 8. 2018 ve 21.05 hod. – přesně 50 let poté, co na vojenském letišti v Brně přistálo první okupační letadlo - sovětský speciál An-24 s dvaceti agenty KGB. Pásmo písní Karla Kryla bude hrát a zpívat Jan Tomsa (frontman kapely Missa – Karel Kryl revival), na housle ho doprovodí Karel Koubský nejml. Připomínku srpnové okupace společně pořádají: Kultura do města, z.s., Městské Tylovo divadlo, Dobrá čajovna, Kutnohorsko.cz, o.p.s. a Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora.

Plakát ke koncertu v KH Jeník a Kája :)

 • S radostí se s Vámi chceme podělit o pár fotografií z koncertu v Drahelčicích u Rudné, Praha v neděli 13. května 2018. Více fotografií zde. :)

logo Předkapela děti  missa Matěj

 • Letošní rok bude jednou velkou poctou 50. výročí okupace Československa. Tomu odpovídá i množství nasmlouvaných koncertů v letošním roce, za které jsme moc rádi. První proběhl již v neděli 15. dubna 2018 od 17:30 hodin na pozvání naší kamarádky Adriany v Doksech u Máchova jezera. V místním kině Máj se uskutečnil koncert stále aktuálnějších písní nesmrtelného Karla Kryla doplněný tematickou videoprojekcí. Bylo to skvělé! Prohlédněte si pár fotografií:

plakát na koncert Doksy

Doksy1 Doksy2 Doksy3 Doksy5 Doksy6

Doksy7 Doksy15 Doksy9 Doksy11 Doksy12

Doksy13 Doksy14 Doksy16 Doksy8 Doksy4

 

 • MiniMissa Vám přeje požehnané Velikonoce! :)

miniMissa

 • Ve středu 24. ledna 2018 se Missa zapojila do happeningu "Společně to dáme" na podporu prezidentského kandidáta - profesora Jiřího Drahoše, který proběhl ve Vršovickém divadle MANA. Missa vystoupila vedle Jana Buriana, Báry Štěpánové, bratrů Škochových, Báry Hrzánové, Marka Orko Váchy, Petra Vydry a dalších..
  Večerem provázela Ester Janečková.

 

 • V sobotu 9. prosince 2017 vystoupila kapela na adventním koncertě písní Karla Kryla ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí. 

 

Pozvánka 

 

 • V neděli 19. listopadu 2017 od 15:30 jsme oslavili výročí Sametové revoluce vzpomínkou na Karla Kryla na Mouřenci. Hráli jsme zde již poněkolikáté a bylo nám ctí potkat se zde s legendou českého disentu Lídou Rakušanovou. Děkujeme tímto Lukášovi Milotovi, že koncert a setkání uspořádal. Děkujeme za úžasný večer!. :)

Sametový Mouřenec - plakát 2017 Lída Rakušanová

 

 • Ve středu 30. listopadu 2016 zahrajeme benefiční koncert k Poctě Karla Kryla v Café AdAstra v Podolské ulici na Praze 2. Dobrovolné vstupné je určené na podporu lidí s handicapem.

 

adastra

 

 • Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 od 18 hodin proběhl koncert písní Karla Kryla ve vile Portheimka. Zveřejňujeme pár fotografií z koncertu. :)

 

Portheimka1 Portheimka2 Portheimka3 Portheimka4 Portheimka5 

 • V novém školním roce chystáme hned dva koncerty. První proběhne v rámci festivalu Zažít město jinak a Missa v něm vyystoupí pod širým nebem na nám. Svatopluka Čecha na Praze 10 v sobotu 17. září 2016 od 17 hodin. Druhý koncert proběhne ve výročních dnech Sametové revoluce ve čtvrtek 10. listopadu 2016 ve vile Portheimka a my už se na oba koncerty pečlivě připravujeme a těšíme se na vás. :)

Plakát na Zažít město jinak 

 

 • Missa jako každý rok na Noc kostelů, který se letos koná v pátek 10. června 2016 zahraje písně Karla Kryla v domovském kostele sv. Václava ve Vršovicích. Dva hodinové bloky (od 20 a 21 hodin) písní a básní Karla Kryla nově doprovázené hobojem a violoncellem, budou doplněny méně známými fakty z Krylova života. 

 

 • Srdečně Vás zveme na velikonoční koncert v neděli 27.3.2016 od 16 hodin do nově zrekontruovaného kostela sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců.  Oficiální pozvánka

 

 

 • V sobotu 27. února 2016 proběhl ve vršovickém divadle MANA koncert písní Karla Kryla, kterými kapela Missa uzavřela festival MENE TEKEL, mezinárodní projekt proti totalitě. Více zde. Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Program Divadla Mana na únor 2016

 

 • V Nejdku u Karlových Varů v zajímavém prostředí kulturního domu Klubíčko proběhl 21. listopadu 2015 dlouho očekávaný koncert k výročí Sametové revoluce. Prohlédněte si celou fotogalerii.. :)  

Nejdek01 Nejdek02 Nejdek03


 • V sobotu 14. listopadu 2015 od 16 hodin proběhl SAMETOVÝ MOUŘENEC. O loňském úspěsném koncertě na tomto vzácném místě jste se mohli dočíst tady. Podívejte se na videa z letoška! :)

Při Sametovém Mouřenci jsme vzpomněli na vězněného spisovatele a politika Jiřího Hejdu, vězněného mouřeneckého faráře Bohumila Marouše, slyšeli jsme slova o svobodě od Alenky Bernardové a společně jsme se modlili. Více než sto lidí v kostele se modlilo také za Paříž - "Pray for Paris".

Plakát na koncert Mouřenec Pozvánka na Mouřenec Událost na FB

 • Srdečně všechny zveme na večer scénického čtení - Pocta Jiřímu Hejdovi, slavnostní zakončení výstavy o procesu s Dr. Miladou Horákovou za účasti dcery a vnuka Jiřího Hejdy v Klecanech 30. září 2015.
 •  

 

 • Přijďte na NOC KOSTELŮ ke sv. Václavovi do Vršovic! V pátek 29. května 2015 od 20:30 hodin je pro vás připraveno speciální scénické pásmo věnované jedné ze skoro zapomenutých osobností nově vzniklé republiky, publicistovi a spisovateli - Jiřímu Hejdovi. Pásmo vzniklo na základě jeho sbírky Sonetů a vlastní autobiografie Žil jsem zbytečně. Více se dozvíte v pozvánce:

pozvánka přední strana  

 

 • V rámci přípravy na scénické čtení o JUDr. Jiřím Hejdovi navštívila Missa vzpomínkové setkání, věnované této významné osobnosti české historie, nespravedlivě odsouzené v procesu s Miladou Horákovou v 50. letech minulého století. Na první fotografii je Doc. Lukáš Matoušek, vnuk Jiřího Hejdy, který vzpomínkové setkání spolupořádal. 

Lukáš Matoušek Iva a František Honza

 

 • Na květnou neděli a na zelený čtvrtek se v kostele sv. Václava ve Vršovicích zpívaly Pašije podle sv. Marka. Fotoreportáž

pasije1 pasije2 pasije3

 

 • 16. ledna 2015 - rok se s rokem sešel a jsou tu další plánované koncerty na rok 2015. Aktuálně máme dva koncerty závazné (Nejdek 21.11. a Noc kostelů 29.5.) a 4 koncerty pravděpodobné (Mouřenec 11/15, Strakonice 3,4/15, Slaný 4,5/15 a České Budějovice - vernisáž Vojty Vlka 11/15). Už se na vás moc těšíme!

PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2015!

2015

 • 17. listopad 2014 - přijďte přímo v den 25. výročí Sametové revoluce zavzpomínat na pohnuté revoluční dny, kdy se psala historie, do Paláce Akropolis s námi.

 

Akropolis 2014

 

 • 16. červen 2014 - v sobotu 21. června 2014 odvysílá Český Rozhlas Plus v rámci cyklu Fenomén KK jednu píseň Karla Kryla v naší úpravě. Pusťte si záznam s námi. :)

 

 • 29. květen 2014 - v sobotu 8. 6. 2104 od 14:30 nás můžete vidět (a slyšet) v Křesťanském magazínu na ČT2. Jedná se o sestřih z letošní Noci kostelů. Zpětně si nás můžete najít v archivu.

 

 • 25. květen 2014 - fotografie z koncertu ve Věžnici. Bylo nádherné počasí. :) Další fotografie zde.

 • 6. duben 2014 - repríza Pásma Mojžíš kapely Missa a její dětské odnože Minimissa se uskutečnila 6. dubna 2014 od 15 hodin v kavárně Ludmila na Náměstí Míru. Vstup zdarma.

 • 3. březen 2014 - děkujeme všem, kteří přišli na vzpomínkový koncert pro Karla Kryla. Díky vám to byl skvělý večer.

 další fotogalerie

 • 1. březen 2014 - nenechte si ujít ojedinělý vzpomínkový koncert k 20. výročí nečekaného odchodu Karla Kryla, který se uskuteční v legendární zahradní restauraci Klamovka v sobotu 1. 3. 2014 od 20 hodin. Koncert následuje po zádušní mši za KK v kostele sv. Markéty Břevnovského kláštera.

 • 12. leden 2014 - pomalu se zaplňuje kalendář koncertů na rok 2014. Více informací viz záložka Plánované koncerty. 

PF 2014

PF 2014

Držíme Vám palce!

 • 24. prosince 2013 - Minimissa zahrála na dětské vánoční mši svaté v kostele sv. Václava.

 

 

 • 16. listopadu 2013 - v předvečer výročí Sametové revoluce zahraje Missa písně Karla Kryla ve společenském sále ve Strakonicích.  Od 20:30 Afterparty! 

 • 25. října 2013 - první foto z dnešního koncertu v Kutné Hoře. Pozvánka 

 • 23. září 2013 - pro velký úspěch zopakuje Missa a Minimissa pásmo Mojžíš od skupiny Učedníci v kostele sv. Václava již tuto neděli 29. září 2013 od 14 hodin. Na písně Karla Kryla si můžete zajet do Kutné Hory v pátek 25. října 2013 od 17 hodin do kina Modrý kříž nebo 16. listopadu 2013 do Strakonic. A úplně pro doplnění - další koncert Neverly Brothers bude v Brně v pátek 4. října v kavárně Jedna báseň. Více viz plánované koncerty.

 • 25. června 2013 - přikládáme pár fotek ze Svátku hudby :)

         

 • 21. června 2013 - již tento pátek, ač jsme ani nedoufali, se Missa zúčastní celostátní akce Svátek hudby v ulicích Prahy, cca kolem 17 hodiny začneme hrát.. Najdete nás u Jungmannova náměstí a budeme hrát převážně Kryla (nejenom, těšte se i na duo Neverly Brothers). Těšíme se na naše věrné fanoušky i na náhodně kolemjdoucí. :) Bližší info zde:

https://www.facebook.com/events/509981929038938/

 • 27. května 2013 - moc děkujeme za hojnou návštěvu na Noci kostelů 2013 jak na pásmu Mojžíš od skupiny Učedníci, které bylo dotvořeno biblickými postavičkami, tak i na Krylových písních. Pár fotografií přikládáme. :)

    

 • 17. května 2013 - v pátek 24. května proběhne v kostela sv. Václava v Praze 10 Vršovicích každoroční NOC KOSTELŮ 2013. V rámci této otevřené noci nacvičila Missa spolu s dětmi z farnosti pásmo Mojžíš, které začne v 19 hodin. Druhá část koncertu bude již tradičně patřit Karlu Krylovi a jeho písním od 20:15 hodin. Vstup zdarma.

 

 

 • 5. května 2013 - Minimissa pod vedením Honzy doprovodila slavnost Prvního svatého přijímání dětí v kostele sv. Václava. Děti zazpívaly samy i žalm.

       

 • 3. května 2013 - v květnovém vydání Svatováclavské Vinice, měsíčníku farnosti Vršovice, si můžete přečíst rozhovor s Honzou o kapele Missa a Minimissa. Odkaz zde.

vršo 

 • 1. května 2013 - v Kutné Hoře, v Parku U tří pávů, proběhl první koncert nově vzniklého dua Neverly Brothers s písněmi z 60. let. Pro nadšení publika vystupovali Honza a Jirka během odpoledne dokonce dvakrát a sklidili zasloužený úspěch. Další fotografie naleznete zde.

Park u Tří pávů plakát    

 • 20. dubna 2013 - v klubu HOUK proběhl 136. koncert k výročí narození Karla Kryla. Na Kryla osobně zavzpomínal náš milý host, člen Klubu Kamarádů Karla Kryla, Jiří Kupšovský a poodhalil nám část z jejich osobních setkání. 

  

 • 11. dubna 2013 - ve čtvrtek 11. dubna proběhl od 19 hodin rozhovor kapelníka na internetovém rádiu FOLK. Moderátorka Petra Chmelařová vyzpovídala v pořadu Na slovíčko našeho kapelníka Honzu a bubeníka Martina nejen o Misse, ale i vedlejších projektech TRS, Minimissa, Neverly Brothers atd. Děkujeme rádiu za pozvání. Rozhovor si můžete poslechnout zde. 

http://www.radiofolk.cz/

 

 • 24. března 2013 -  na Květnou neděli zpívali v kostele sv. Václava Honza s Františkem Janovy Pašije. 

 

 

 •  24. prosince 2012 - letošní mši vánoční o čtvrté doprovázela dětská kapela Minimissa. Pod vedením kapelníka Honzy vystoupila s písničkami, které děti pro Ježíška nacvičily. Děti tak všem přítomným připravily krásný vstup do vánočních svátků. Další fotografie najdete zde.

miniMISSA  

 • 14. října 2012 - ani o prázdninách Missa nezahálela. V červenci se Madle a Markovi narodila krásná holčička. Rodiče jí dali jméno Cecílie - podle světice, patronky slepců a všech hudebníků. Dnes na křinách jí Missa zahrála, zazpívala a věnovala jí upravenou písničku Cecilia od Simona a Garfunkela.

Cecilka s maminkou Cecilka s písničkou

 

 • 30. září 2012 - v neděli přijali vršovičtí pastorační asistenti Jan Ruckl a Pavel Švarc jáhenské svěcení. Kapela Missa v komorním složení (Honza a Lenka) jim k tomu zazpívali Krylovo Děkuji. 

 Děkuji na jáhenském svěcení

 • 23. června 2012 - naše zpěvačka Iva se vdala! :) Bylo nám ctí doprovázet ji s manželem Petrem při svatební mši svaté do společného budoucího života. Zazněly Iviny oblíbené písně a z Krylovy tvorby nechyběla píseň Děkuji. Jako bonus zazněly při svatební hostině i písně Simona a Garfunkela v podání Honzy, kapelníka a Jirky, prvního baskytaristy kapely Missa. Na fotce je zachycen i P. Herián (vpravo s kytarou), který novomanžele oddával. Bylo to milostiplné odpoledne. :)

 Svatba Ivy - oslava na zahradě

 • 2. června 2012 - v pátek 1. června 2012 od 19 hodin proběhl 133. koncert kapely v rámci Noci kostelů 2012. Ve stejný den se zároveň slavil Den dětí, a proto byl program koncertu obohacen o nové prvky, věnované dětem, z nichž některé si sami připravili. Nejprve na pódium nastoupila kapela Minimissa s písní Anděl od Karla Kryla a poté zahrála a zazpívala Mařenka N. jako speciální host. Následovalo pásmo dětí s krátkými výstupy, které kapelník předem nahrál, sestříhal a pak promítl na plátno. Druhou půlku koncertu tvořily Krylovy písničky a vlastní tvorba kapely. Děkujeme všem dětem, spolupracovníkům, divákům a ostatním, kteří se na tomto příjemném a úspěšném večeru s námi podíleli. :)

Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout na FB stránkách kapely. Program ke stažení

 

 Noc kostelů 2012 Missa - Noc kostelů 2012 kostel sv. Václava Vršovice

 

 • 21. května 2012 - otevřena nová sekce pozvánek, recenzí a plakátků, kterou najdete pod lištou Archiv. Podívejte se na naši bohatou historii. :)

 

 • 14. května 2012 - koncert v Ústí se vydařil, tentokrát v plném složení a v jarních barvách. :) Další fotografie z koncertu najdete pod tímto odkazem.

koncert v Ústí nad Labem 

 

 • 13. května 2012 - na Den matek měla premiéru i Minimissa, kapelka malých dětí, zpívajících a hrajících ve Vršovicích pod vedením Honzy. Zpívat a hrát Kryla je uvidíte na Den dětí v rámci akce Noc kostelů. :)

  

Minimissa 2012

 • 4. května 2012 - aktualizovány informace o kapele na hudebních serverech Bandzone a Muzikus a doplněn přehled již uskutečněných koncertů. Srdečně zveme na koncert v Ústí nad Labem 12.5.2012 a na Noc kostelů 1.6.2012 (více viz plánované koncerty).

 

 • 21. dubna 2012 - první společné fotografie nového složení kapely (zatím bez Ivy)

Nová Missa Nová Missa Nová Missa Nová Missa Nová Missa

 

 •  10. dubna 2012 - Missa velikonoční. Kapela se rozrostla o dva nové členy - Ivu a Michaela. Seznamte se. :)

Missa velikonoční Missa velikonoční

 

 • 29. února 2012 - V sobotu 21. dubna 2012 proběhl koncert Missy ve Vlašimi, v kostele sv. Jiljí od 18 hodin, kam jsme přijeli na pozvání našeho dlouholetého přítele, hudebníka a kněze P. Jaroslava. :)

Pozvánka na koncert ve Vlašimi

 

 • 24. února 2012 - Přečtěte si rozhovor se zakladatelem kapely a hlavním zpěvákem Janem Tomsou "Nestát těsně vedle zázraku" o hraní, směřování, splněných a nesplněných přáních a o dalším... na blogu Dany Kláskové.

 

 • 29. ledna 2012 - V neděli 22. ledna 2012 si kapela MISSA zahrála na jáhenském svěcení Davida Seiferta ve Vlašimi (pozvánka). V komorním složení zde vystoupili Jan Tomsa, Martin Rubáš a P. Jaroslav Konečný jako host. Trojlístek doplnila Sylvie T. dvojhlasy. Hodinový koncert byl složen z písní Karla Kryla a autorské tvorby.

Další fotografie naleznete zde.

 

koncert Missy ve Vlašimi

 

 

 

 

 

 Nápady k webovým stránkám směřujte na: jenik.tomsa@seznam.cz. Děkujeme. :)