30. koncert, oslava promoci (18.2.2002) – hráli jsme od 16 hodin na soukromé oslavě promoci našeho kamaráda V.S. Právě vystudoval pedagogickou fakultu, tak jsme tu hráli především písně do dalšího života (o zkouškách dospělosti a o dívkách). Velmi pěkně tam o nás bylo postaráno, takže jsme se zdrželi až do pozdních hodin a oslavovali jsme.
29. koncert, Čechovo nám. Praha (23.12.2001) – na Čechově náměstí ve Vršovicích jsme zahráli a zazpívali vánoční koledy. Namísto shánění všeho možného na poslední chvíli a „obvyklého svátečního šílenství“ jsme nabídli trochu klidu, radosti a trochu zamyšlení nad skutečným poselstvím Vánoc. Na vás všechny, ať už pouze procházející nebo také naslouchající a zpívající, se už moc těší vaše kapela Missa.
28. koncert, Arcibiskupské gymnázium (17.12.2001) – velký sál Arcibiskupského gymnázia, Praha 2. O tom, že budeme koncertovat v těchto krásných, ale i obrovských prostorách jsme ještě týž den odpoledne neměli ani tušení. Koncert byl ohlášen a domluven v klubu Malaché, který je pro nás skoro domácí scénou. Když však Tereza jako první z nás dorazila na přípravu, na dveřích visela jen strohá cedulka, že klub Malaché ukončuje svou činnost. Rozhořčení a zklamání nad tím, že jsme se o tak důležité věci dozvěděli až z cedulky na dveřích v den koncertu, jsme potlačili horečným přemýšlením, kde sehnat náhradní prostory. Je přece škoda, abychom diváky, kteří přijdou, poslali zpět domů. Nakonec pomohla Lenka a její kontakty, když domluvila koncert hodinu a půl před osmou večer v Arcibiskupském paláci. Rychle jsme vyvěsili plakáty, aby nás diváci našli a protože jich zpočátku bylo nemnoho, sesedli jsme se na pódium pod velký kříž. A koncert mohl začít. Tedy spíš improvizované představení. Hrály se písničky, které jsme v poslední době opomíjeli a Honza je jen výjimečně prokládal vlastními slovy nebo Krylovými básněmi. Mělo to něco do sebe, člověk se mohl ponořit do sebe, do hudby, do textů a nemusel být stále ve střehu, co nového přijde. Jenom se nechal unášet. Myslím, že teď před Vánocemi se to opravdu hodilo. Čekali jsme také na Aleše, až doveze zesilovač a na konci koncertu jsme se opravdu dočkali, a tak jsme si mohli vyslechnout slibovaný netradiční novoroční projev našeho pana prezidenta. Po zaplacení nájmu za sál nám sice zbylo 70 korun, ale hřálo nás vědomí, že jsme takovou zatěžkávací zkoušku se ztrátou sálu a hektickým sháněním jiných prostor zvládli a plánovaný koncert jsme divákům neupřeli.
27. koncert, klub Klamovka (1.12.2001) – klub Klamovka, Podbělohorská 3, Praha 5. Z tohoto koncertu pořídila Klára záznam tří písniček na minidisk, byli jsme dost překvapeni dobrou kvalitou.
26. koncert, klub Malaché (23.11.2001) – klub Malaché, Blanická 28, Praha 2. Na koncertě v Malaché se sešlo kolem 80 návštěvníků, což je pro nás velký úspěch, neboť si někteří návštěvníci museli dokonce posedat na zem, aby se do sálu vešli. Zase jsme si ověřili, že reklama se opravdu vyplácí.
25. koncert, kostel sv. Mikuláše (16.11.2002) – kostel sv. Mikuláše, Vršovické náměstí. V předvečer koncertu k 12. výročí Sametové revoluce se v kostele sv. Mikuláše sešlo kolem stovky lidí (ani bych nevěřila, že se nás tam tolik vejde). Koncert byl sestaven ze dvou částí, o přestávce se podával čaj s citrónem, neboť v kostele bylo i přes snahu jedněch elektrických kamínek dost zima. Kostel nám ozvučil známý zvukař, rodák z Vršovic, takže zejména posluchači rockovější muziky si přišli na své. Druhá půlka koncertu byla nově koncipovaná podle způsobu TOP 10 – a to tak, že před přestávkou se od diváků vybrali lístečky s názvy písní, které by li přáli zahrát a v druhé půlce se tyto písničky hrály až k té nejoblíbenější. A byla to píseň „Bratříčku…“.
24. koncert, FF UK Praha (25.10.2001) – Filosofická fakulta UK, Palackého nám. Hudebně jsme podpořili protest profesorů a studentů za lepší financování vysokých škol koncertem, kdy jsme hráli na dni otevřených dveří FF UK, více na stránkách fakulty http://www.ff.cuni.cz
23. koncert, Ostrov nad Ohří (30.9.2001) – koncert Ostrov nad Ohří, sál na staré radnici (Staré náměstí). Koncertování v odlehlejších lokalitách vždycky provází nepříjemnosti s dopravou. Tentokrát jsme se vešli do dvou aut (bez aparatury), takže cesta probíhala mnohem veseleji. Při koncertu snad nejvíc překvapil Martin, který neotřele měnil text životopisu Kryla podle jeho momentální touhy slunit se někde u moře, když suverénně prohlásil, že Karel Kryl žil za domem v přístavu (rozuměj: přístavku). A pak jsme byli pozváni na večeři, což nás velmi potěšilo a posilnilo na cestu zpátky, jejíž uskutečnění o málo prodloužilo náš návrat do Prahy. Fotil tentokrát náš kamarád Cyle, takže se těšte na fotky.
22. koncert, kaple kostela sv. Václava (28.9.2001) – koncert k svátku sv. Václava, kaple kostela sv. Václava, Čechovo náměstí, Praha 10. Přestože staré pořekadlo: „Doma není nikdo prorokem“ stále platí, proběhl koncert na naší domovské scéně v komorní atmosféře sešeřelé kaple ozářené svícemi a lampičkami, a v příjemné a vstřícné náladě. Přišlo kolem 50 lidí, převážná většina se předtím zúčastnila slavnostní mše svaté, kterou sloužil místní kněz P. Kuneš. Koncert se jako obvykle sestával ze dvou půlí, které oddělovala přestávka na oddech a seznámení. V druhé půlce nejvíce překvapil trpaslík, který hrál s kapelou ukryt ve stropě kaple za osvětlením, na které drnčel, zejména při úderech bubnu.
21. koncert, Kubánské náměstí, Praha (22.9.2001) – na festivalu Vršovický koláč od přibližně půl třetí vystoupila Missa s výběrem Krylových nejznámějších písní. Bohužel nám chyběly housle, takže jsme museli vypustit písně jako Dívka havířka, které jsou na houslovém partu přímo založené. Přestože nám při první písničce sprchlo, diváci se nerozutekli a poté, co se ukázalo sluníčko, si posedali naproti pódiu na židličky a mlsajíce dobroty, které si mohli nakoupit v okolních stáncích, poslouchali a někteří si s kapelou i zazpívali. Na venkovní scéně jsme zatím hráli poprvé, takže se pro nás jednalo o nový zážitek, ale vzhledem k celkem dobrému nazvučení jsme neměli větší problémy. Pak si někteří z nás prohlédli panorama Vršovic z přistaveného hasičského žebříku (výška 30m), který nám po celou dobu vystoupení hučel vedle pódia a pak už se šlo buď domů nebo do opodál postaveného indiánského tee-pee podle nátury buď opéct si hady z těsta či si nechat uplést barevný copánek do vlasů.
20. koncert, Klamovka (21.9.2001) – na koncert přišlo kolem 60 lidí. S nadcházejícím novým školním rokem jsme si pro vás připravili novou skladbu Krylových písní a básní. Dokonce se podařilo přemluvit Lenku, aby recitovala úryvek z knížky básní Amoresky. Po dvou nově uvedených písních Žalm 71. a Tragédie s agentem /která slavila úspěch, neboť byla zpívaná jak mužským, tak ženským, ale považte i dětským hlasem/, Honzovi tradičně praskla struna (tentokrát bezpečně zjištěno šlo o strunu G), a tak byl čas na představení členů kapely. O Alešovi jsme se tak nově dozvěděli, že se učí hrát na varhany, o Tereze že na housle hraje od svých šesti let a o Františkovi, že se jmenuje Martin (na vysvětlenou: Martin je jeho jméno rodné, František je jeho jméno křestní). A nad kapelou po celou dobu zpívání visel pro informaci, že pro lidi mají Krylovy texty stále aktuální význam, plakát s fotografií z Václavského náměstí s heslem, které z Pasážové revolty napsal na konci srpna letošního roku neznámý autor na podstavec svatého Václava: “Karle Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi…”
19. koncert, Holostřevy u Plzně (22.6.2001) – festival Holostok, začátek ve 20:00 h - kapela vystupovala na 2. ročníku tamějšího festivalu po známém písničkáři Vladimíru Veitovi. Informace o 1. ročníku festivalu naleznete na této adrese. Koncert se podařil, přestože jsme začali hrát v místním kostele až kolem čtvrt na jedenáct a skončili oficiálně kolem půlnoci, vydrželi všichni posluchači (kromě tří) až do konce. Ti, kterým se ještě nechtělo spát, měli možnost poslouchat veřejnou generálku starých šlágrů, které kapela zkoušela až do půl třetí na svatbu Jany a Dušana, která se uskutečnila druhý den odpoledne. Bohužel díky studenému prostředí a pětihodinovému vypětí, kdy Honza zpíval v kuse, se druhý den projevila únava hlasivek a Honza skoro nemohl mluvit. Po skončení cesty jsme se nakonec vydali přespat do Prahy. Martinovi, Alešovi a Johnnymu děkujeme, že nás po cestě nikde nevyklopili. Do Prahy jsme dorazili v 5 ráno. Po nepříjemné kúře z rozšlehaného syrového vajíčka se Honzovi hlas před sobotním koncertem alespoň částečně vrátil..
18. koncert, Benešov (18.5.2001) – zájezd Benešov, Husova 656, tamější evangelický kostel v 19.30 h (naproti gymnáziu po levé straně ulice, od nádraží ulicí Jiráskovou, na křižovatce s Husovou ulicí zahnout doprava). O koncertu: samotné hraní začalo trochu později, neboť do Prahy je cesta dlouhá a – jak jsme zakrátko poznali – v pátek odpoledne i ucpaná a připravit pódium, aparaturu a ozvučit sál chvíli trvalo. Publikum však bylo vstřícné a chápavé – o tom se dočtete později. Koncert se nesl v tradičním duchu střídání Krylových písní a poezie. Druhou polovinu koncertu Honza nečekaně prokládal vlastními historkami z Benešova (o tom se šířit nebudu, o podrobnostech se případně informujte u členů kapely J ) a kromě klasického představování se i celá kapela vyznala z osobního vztahu k tomuto městu (a Aleš rovnou přiznal, že žádný nemá). Publikum na závěr spolupracovalo při improvizovaném nahrávání vzkazu do kamery dítkám na škole v přírodě, odkud si Honza na koncert zaskočil. Výběr proběhl ze tří navrhovaných hesel: “Nebuďte parchanti”, “Zabili Kenyho” a “Mějte se rádi”. Poslední heslo vyhrálo, takže: “Mějme se rádi…!” Po skončení kolem jedenácté většina z nás využila možnosti přespat na faře a někteří nedospalci ještě vyrazili na procházku nočním městem, které mi vzdáleně připomnělo italské uličky (vlastně hodně vzdáleně, neboť bylo po dešti a teplota klesla na 10 stupňů Celsia). A pak už se šlo spát, protože se blížilo ráno a kdy se vám to poštěstí, spát ve spacáku přímo na pódiu?
17. koncert, Malaché (27.4.2001) – klub Malaché, Blanická 28, Praha 2 v 19:30 h (z metra A, C Muzeum tramvají č. 11 na zast. Italská) 17. koncert v klubu Malaché byl koncipován netradičně. Písničky si vybírali sami diváci pomocí klobouku, ze kterého si tahali papírky s písmeny. Kapela pak zahrála a zazpívala písničky začínající na dané písmeno. I tak došlo asi na 30 skladeb. Na konci koncertu pak kapela přidala nově nazkoušenou píseň Žalm 71.
16. koncert, Karlín (5.4.2001) – DDM Karlínské spektrum, Karlínské náměstí 7, Praha 8 v 19:30 h (z metra B, C Florenc tramvají 8, 24 na zast. Karlínské náměstí). Náš šestnáctý koncert v řadě se udál opravdu na koberci, respektive kapela hrála na parketách, diváci seděli na koberci. Místní trampíci nás pěkně uvítali, zelenou místnost se sice nepodařilo pořádně ozvučit, zato byla pěkně vyzdobená a v předsálí se nacházela výstavka s články a fotkami s vlastnoručními podpisy K. Kryla. K tomu každý divák obdržel sborník o K. Krylovi s výběrem z jeho básní a písní. V průběhu koncertu se konala i tombola (Martin vyhrál sborník Krylových písní) a všichni další výherci si pochvalovali zejména šátky a šály, o které byl nebývalý zájem J. Samotné hraní proběhlo v klidné atmosféře, kapele se zamlouvalo přítomné publikum, které se bavilo a na písničky živě reagovalo. Terezu a její staré housle zastupoval Jirka a jeho nové housle. Písničky prokládaly toho večera verše paní L.V., které přímo inspirovalo dílo K. Kryla. Koncert skončil oproti plánu o hodinu později, ale nikomu to nevadilo.
15. koncert, Klamovka (30.3.2001) – klub Klamovka. Koncert začal netradičně, kapela si v zákulisí popletla nástroje a na začátku koncertu se nám tak představila Tereza s kytarou, Honza s flétnou (to by ještě tak nevadilo), ale Martin s houslemi!!! Takže nezbylo než na výzvu kapelníka roztřídit nástroje a osoby podle jmen a umístění. Nakonec se podařilo a koncert mohl zvesela začít. Publikum bylo nečekaně vstřícné - nejen se tleskalo, ale i pískalo a vyvolávalo, což kapelu trochu uvádělo do rozpaků, až se musela víc soustředit na hraní. Cenu pro 1000. návštěvníka našich stránek si odnesl Standa - student humanitních věd a zároveň náš věrný fanoušek, což mu velice přejeme, neboť, jak se ukázalo, má doma přes 20 kazet nahrávek K. Kryla a dostupnou literaturu o něm. To, že musel přemluvit dva kamarády k tomu, aby se stal opravdu tím vyvoleným tisícátým, mu s radostí odpouštíme a těšíme se na vás v Karlínském domě mládeže.
14. koncert, Balbínova poetická hospůdka (9.3.2001) – Balbínova poetická hospůdka. Na poměrně malém prostoru se vás vešlo kolem padesáti. Prostředí bylo útulné, leč trochu nepříjemné tím, že cigaretový dým zdvíhající se nad diváky a mířící přímo do plic, nám nepřidal. S Lenkou tentokrát hrála na flétnu sestra Maruška.
13. koncert, klášter Břevnov (3.3.2001) – klášter Břevnov, od 19:00 h - 7. výročí úmrtí K. Kryla. Od šesté hodiny večerní proběhla v tamějším kostele sv. Markéty zádušní mše za Karla Kryla pod vedením místního převora Následného koncertu se dle očekávání zúčastnilo na 300 lidí, kteří si přišli připomenout K. Kryla, jeho písničky a texty. Spousta návštěvníků se do sálu nevešla,. Vystoupení proběhlo v nádherných prostorách Tereziánského sálu, pro tuto akci příliš malého (sedělo se i na zemi a na parapetech). Koncertu se zúčastnila kromě mladého publika i Krylova manželka Marlen a jeho další blízcí přátelé.
12. koncert, klub Malaché (28.2.2001) – klub Malaché, Blanická 28, Praha 2 od 19:30 h - hráli jsme II. část písní Karla Kryla.
11. koncert, klub Kotelna (6.2.2001) – klub Kotelna, Husitská 74 od 19:30 h. Popravdě řečeno jsme se tentokrát "netrefili". Hráli jsme v rockovém klubu a to s folkovou kapelou nejde moc dohromady. Bohužel se informovanost (plakátky byly sice pěkné, ale lidem se do ruku nedostaly), takže moc lidí na koncert nepřišlo. Ale ti, co přišli, byli fajn, vytleskali si dva přídavky. Každá zkušenost je ovšem dobrá a doufám, že nám jenom prospěla.
10. koncert, klub Malaché (31.1.2001) - příjemné prostředí klubu, sedělo se i na zemi. Dostavil se i náš dlouho očekávaný host Martin Štumpf - blízký kamarád Karla Kryla. V sobotu 3. března jsme zváni zahrát po zádušní mši za Karla Kryla v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.
9. koncert, klub Klamovka (17.1.2001) – klub Klamovka, Podbělohorská 3, Praha 5. Přišlo kolem 60 lidí, takže Klamovka byla ucpaná.
8. koncert, klub Zvonek (16.11.2000) – předvečer 11. výročí Sametové revoluce. Tentokrát jsme zavzpomínali na Karla Kryla i spolu se členy Klubu Karla Kryla. Zvláště zajímavé pak bylo povídání pana Pavla Kozáka, který se s Karlem Krylem osobně znal a vzniklé mezery (způsobené prasklými strunami) vyplnil vzpomínkami na něj.
7. koncert, Kubánské nám. Praha 10 (16.9.2000) – vystoupení v rámci akce Vršovický Koláč, který se koná každoročně na Kubánském náměstí v Praze 10. Hráli jsme jako předskupina před folkovou kapelou Klíč.
6. koncert, kostel sv. Václava, Praha 10 (24.6.2000) – II. část písní Karla Kryla. Naše domovská scéna.
5. koncert, Teplice (17.6.2000) – první mimopražský koncert.
4. koncert, Domov důchodců Praha (14.6.2000) – starší publikum písně Karla Kryla uvítalo s povděkem.
3. koncert, Kolovraty (5.5.2000) – menší klub, dost mladých lidí.
2. koncert, Jabok (2.3.2000) – hráli jsme pro studenty vyšší odborné školy Jabok. Komorní prostředí, ale o to lepší komunikace s posluchači a dobrá nálada. Jedno z nejpříjemnějších vystoupení.
1. koncert, kostel sv. Václava, Praha 10 (17.11.1999) – první koncert s písněmi Karla Kryla a začátek našeho muzicírování. První veřejné vystoupení a radost z kladného přijetí. Je to vzpomínka na koncert, který jsme odehráli před zatím největším počtem diváků (kolem 300).